Vrchní soud zamítl dovolání v případu Lucinky, jdeme k Ústavnímu

7. října zamítl Vrchní soud naše dovolání, a kauza tak bude směřovat k Ústavnímu soudu, případně ještě poté do Štrasburku. Z tohoto hlediska je zamítnutí vlastně dobře, přestože to celou věc protahuje už přes hranici jednoho desetiletí!

Text rozhodnutí Vrchníhou soudu můžete přečíst zde.

Upřímně – je to naprostý zmar. Jsme jediní, komu to připadá ze strany Vrchního soudu na nejvyšší míru odfláknuté? Vyřídit celou věc na čtyřech stranách s tím, že naprostá většina textu je CtrlC + Ctrl V okopírovaná z předchozích rozsudků, je příšerné.

Soud říká dvě pozoruhodné věci: Za prvé, že „Při tlaku na děložní fundus k žádnému pochybení ze strany lékařů nedošlo,“ těžko říci, zda berou v potaz videozáznam z porodního sálu nebo zázračné otočení ve výpovědi znalce Hájka, který napoprvé jednoznačně potvrdil Kristellerovu expresi, za druhé pak, že Velká ást dovolání navíc směřuje proti skutkovým zjištěním a nadto vůči takovým, k jejichž hodnocení je teba odborných znalostí a soudu jejich hodnocení nepřísluší,“ což je neuvěřitelné vyjádření v situaci, kdy jsme se dovoláním pochopitelně!! bránili proti kreativní interpretaci a slovní ekvilibristice FN Olomouc oheldně toho, co se stalo nebo nestalo, a tato neuvěřitelná věta vlastně říká – „vůbec jsme to nečetli, protože se nám nechce tak složitou věc studovat“. Pak je to ovšem jasné.

Proč je to špatně a k uzoufání: Protože jsou před námi další léta po soudech.

Proč je to dobře: Protože máme hned několik judikátů Ústavního soudu v souvisejících věcech a budeme doufat, že Ústavní soud nepůjde sám proti sobě. Za druhé, i neúspěch u Ústavního soudu otevírá dveře dál, do Štrasburku. V civilizovaném zahraničí přitom hopsání porodníků po břiše a řezničinu lokty vidí úplně jinak, než u nás. Otázka je jediná – kolik nám v té době bude let, a jestli bude Lucka ještě vůbec naživu…

1 komentář u „Vrchní soud zamítl dovolání v případu Lucinky, jdeme k Ústavnímu“

Napsat komentář