Poděkování všem, kteří pomáháte :-)

Chtěl jsem tento příspěvek napsat už během vánočních svátků, ale všechny nás skolila strašná choroba, a chvíli klidu jsem nalezl až teď. Není to nijak dlouhý ani složitý text, který by zabral moře času, zvlášť pro člověka, který se léta živil jako žurnalista. Jsem sice schopen sepsat během posledních dvaceti minut před uzávěrkou celostránkový odborný text třeba o tom, že se přemnožili v Litovelském Pomoraví komáři, a stejně tak jsem schopen sepsat stejným způsobem poděkování – přesně to jsem ale nechtěl. Z nějakého nepochopitelného důvodu jsem si chtěl k těmto řádkm uvařit čaj a osobně si vzpomenout na všechny, kteří jste třeba Lucce poslali na účet nějaký peníz.

Zvažoval jsem, jestli poděkovat jmenovitě, protože někteří z Vás by si to zasloužili. Aspoň ti, které znám, protože mezi dárci je i spousta neznámých. Nakonec jsem usoudil, že jmenování by asi nebylo vhodné, udělali jste to ze srdce a ne kvůli jménu na webu, proto volím tuto formu, ve které se možná najdete. Určitě si nevzpomenu na všechny.

Chci poděkovat svému alter egu z Brna, člověku, se kterým se znám od svých asi šesti let, že kdysi jako v podstatě první člověk mimo rodinu pochopil, jak vážná ta situace je. Udělal mnoho.

Děkuji mladé paní novinářce z Prahy; když jsme se v roce 2018 v červenci potkali na Můstku u příležitosti mé cesty na MPSV a ona se jen tak letmo zmínila, že studovala v Olomouci, začalo mi vrtat hlavou, jestli to nebyla ona, kterou jsem dvacet let nazpět coby knihovník Univerzitní knihovny vezl na štangli svého kola na nádraží, aby v pátek odpoledne stihla vlak; ať už to ona byla nebo nebyla, stál jsem tam zase s kolem, a díky za vše, co pro Lucku udělala.

Díky kolegovi z Boskovic od hokejistů; tam přišla pomoc ze strany, ze které bych to rozhodně nečekal.

Taktéž děkuji paní z Prostějova, která léta letoucí bojuje s větrnými mlýny místního zkorumpovaného prostředí, nikdy se nevzdala, a až bude komu udělovat mediali za lidskou a občanskou statečnost, ozvěte se mi, a já vás za ní pošlu;

Děkuji pánovi z Olomouce, který nejenom že si vzpomněl na naši dceru, ale ještě jen tak mimochodem zachraňuje obrazy mého děda před kdekým;

Děkuji všem bezejmenným anebo neznámým, kteří poslali Lucce padesát korun.

Jsou měsíce, kdy bychom bez té pomoci nepřežili; esej o tom, jak stát půlku věcí neproplácí a tu a tam jsme neměli ani na plyn, jsem už navykládal i do médií tolikrát, že se nechci opakovat.

Když vám všem budu chtít poděkovat osobně, doufám že přijmete někdy v létě pozvání ke mě na zahradu, abychom tam ugrilovali a sežrali všechno, co zvládnu vypěstovat.

 

Váš

VB

2 komentáře u „Poděkování všem, kteří pomáháte :-)“

  1. se mi to zase cely smazalo,, asi ten tel 797709170, intuice mi rika ze si muzeme vymenit spoustu uzitecnych informaci,, to jejich lhani pod prisahou je zlocin proti lidskosti, vim o tom taky svoje,,obdivuji vaseho bojoveho ducha,,

    Odpovědět

Napsat komentář